Kuidas sobitada kaelakeed ja kaelust?

Kaelakee on imeline abiline, millega lisada välimusele värvi ja sära. Saad mõne hetkega muuta riietuse tavalisest pidulikuks, kui lisad kleidile särava kaelaehte – nii võid otse kontorist peomöllu sukelduda ning komplimendid muudkui kukuvad. Aga kuidas õige kaelakee valida? WildWomani ehtespetsialistide abiga panime kirja mõned lihtsad reeglid.

Kaelakee on imeline abiline, millega lisada välimusele värvi ja sära. Saad mõne hetkega muuta riietuse tavalisest pidulikuks, kui lisad kleidile särava kaelaehte – nii võid otse kontorist peomöllu sukelduda ning komplimendid muudkui kukuvad. Aga kuidas õige kaelakee valida?


WildWomani ehtespetsialistide abiga panime kirja mõned lihtsad reeglid, mida arvestades ei pane Sa kaelakee valikul kunagi mööda. Kõik fotodel olevad kaelakeed ja muud ehted on kokku sobitatud meie Foorumi salongi valikust. Modell Kadiriin Kaubit abistas Mairi Kutberg.

Polokaelus

Pololõige on ise nii lihtne, et moodustab ehtele tagasihoidliku tausta ning laseb su ehtel särada. Kõige paremini sobivad polokaelusega kleidi või pluusi peale pikad ketid, aga ka erikujulised massiivsemad ketid ning suuremad-põnevamad ripatsid, mida muidu on keeruline rõivastusega sobitada.

Kõrgem ja kinnisem kaelus või krae

Kõige keerulisem kaeluse tüüp, millega ehet sobitada! Arvesta krae lõikega – kui kaelus on ise silmatorkava viimistlusega, jäta kaelaehe ära ning vali pigem pross. Kui kaelus on tagasihoidlik, saad riietusele karakterit lisada lühikese massiivse kaelaehtega või kanda hoopis pikema keti otsas efektset ripatsit, mis pilgud endale tõmbab.

Sügavam avatud kaelus

Sobib suurem ehe, mis täidab avatud kaelusest paistva alasti naha. Püüa ehtega korrata kaeluse vormi – ümara kaeluse puhul ümaram, kandilise kaeluse puhul kandilisem vorm. Eelista pigem tugevamat ehet, sest väike ripats ei pruugi piisavalt pinda täita.

V-kaelus

See lõige tõmbab juba iseenesest tähelepanu dekolteele, mistõttu ei ole mõtet kaelaehtega üle pingutada. Ideaalselt sobib kaeluse joont jälgiv kett, mille otsas on üks mõõduka suurusega kaunis ripats. Keti pikkus ja ripatsi suurus vali nii, et ripats jääks kaeluse alumise kolmandiku piirile. Suurem ehe sobib juhul, kui see kordab V-kaeluse allapoole kitsenevat vormi, muu kuju kipub kleidi või pluusiga konkureerima.

Klassikaline särgikrae

Kuna triiksärgilt tuttav krae on juba ise silmatorkav, sobib kaelaehteks valida midagi, mis liialt esile ei tungi. Ideaalne valik on lihtsa vormiga lühike kaelakee, mis istub rangluu peal või kohal, samuti sobib hästi mõõduka suurusega ripats lühikese keti otsas.

Paatkaelus või ebasümmeetriline kaelus

Esimene eelistus on ehe, mis on tugeva või mahulise vormiga ning ripub selgelt üle rinna alla. Välista kõik, mis jääb kaelusele lähemale kui 1,5–2 cm või ulatub vaid napilt üle või alla selle, sest see rikub visuaalselt kaelusejoont ning üldpildi harmooniat.

Varrukateta kleit või pluus

Sobib massiivsem ehe, mis on ühtmoodi efektne nii eest- kui ta tagantpoolt. Näiteks pärlikee, suurtest kividest ehe vms. Pikkus pigem lühem, et ehte ja kleidi rinnaosa vahele jääks piisavalt ruumi ning ehe saaks üksinda uhkeldada.

Kaunistused või volangid rinnal

Kui kleidilõige on juba iseenesest selline, mis kaelusele või rinnale tähelepanu tõmbab, jäta kaelaehe üldse ära. Sellised on näiteks pehmelt langev voldiline kaelus, rüüšid-volangid, aga ka säravad kivikesed jms. Kui kaelus on juba üksinda eriline, vali sära andma pigem efektsed kõrvarõngad.

Kaelaketti valides arvesta enda keha vormiga!

 • Lühike, nn choker-kaelakee – sobib vaid naisele, kel on pikem ja saledam kael.
 • Lühike, nn efekti-kaelakee – sobib hästi naisele, kel on pigem väiksem rind, sest lisab rinnaosale visuaalselt vormi ja kaalu. 
 • Klassikaline ripatsi ja keti kombo – sobib praktiliselt kõigile. Soovitame valida keti pikkusega 45-50 cm, see on kõige universaalsem.
 • Pikad ketid – ideaalne valik naisele, kel ei ole väga lopsakas büst, sest lisavad rinnaosale liikuvust ja mängulisust.

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Kalade kristallid – mida tasuks kanda ja mida neile kinkida?

  Kalade kristallid – mida tasuks kanda ja mida neile kinkida?

  Tihti öeldakse, et Kalad on kõigist tähemärkidest kõige naiselikum. Ja tõesti, paljud nendega seotud märksõnad on ju samad, mida kasutame kõneledes naiselikkusest – intuitiivsus, empaatia, emotsionaalsus, hästi arenenud instinktid. Aga millised kristallid Kaladele sobivad?

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda Kuidas sobitada kaelakeed ja kaelust?

  Kuidas sobitada kaelakeed ja kaelust?

  Kaelakee on imeline abiline, millega lisada välimusele värvi ja sära. Saad mõne hetkega muuta riietuse tavalisest pidulikuks, kui lisad kleidile särava kaelaehte – nii võid otse kontorist peomöllu sukelduda ning komplimendid muudkui kukuvad. Aga kuidas õige kaelakee valida? WildWomani ehtespetsialistide abiga panime kirja mõned lihtsad reeglid.

 3. Vanem lugu 7 kristalliga ehet, mis sobivad hästi kingituseks

  7 kristalliga ehet, mis sobivad hästi kingituseks

  Kõige lihtsam on kingitust valida siis, kui kingisaaja on puistanud vähemalt mõnegi vihje, mida tal vaja võiks minna. Aga kui vihjeid ei ole, pead ise nuputama. Ilus ehe ei jäta kindlasti külmaks ühtki naist, aga kuidas sellist ehet valida?

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi