Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Kas ehte loomine on lihtne? Ei!

Mairi on pinges. Miks? Sest ta sünnitab. Ei, mitte väikest inimest, vaid uut kollektsiooni. See „ehetega mängimine“ ei ole üldse nii lihtne ja lilleline kui võiks tunduda.

Kuidas üks uus kollektsioon sünnib? Mis põhjustab peavalu, mis paneb silma särama? Meie disainer Mairi jagab oma mõtteid, tegemisi ja tundeid.

Meie disainer Mairi, kes üldiselt on tuntud kui seltskonnahing ja naljanina, on viimasel ajal maru tõsine ja näitab harva nägu. Loomisel on uus „Geomeetria“ kollektsioon. Mairi, räägi, mis toimub!

Kollektsiooni loomine on soorituspinge

„Tead, ehete loomine on nagu laste kasvatamine. Kuni ise lapsi kasvatama ei pea, siis tead väga täpselt, kuidas seda tegema peaks. Siis saad lapsed ja hakkad pidevalt kahtlema – ma vist ei ole selleks loodud, ei oska.

Kollektsiooni loomise juures ideed on kõige väiksem „mure“, ideede puudust meil ei ole. Keeruliseks läheb selles punktis, kus peab hakkama otsuseid tegema, milline idee saab päriselt ehteks, mis poodi jõuab. Mille pealt otsuseid teha? Teeks midagi, mis tundub endale põnev? Aga siis võib juhtuda, et vähesed tahavad kanda. Või otsustaks selle pealt, mis naistele meeldib? Aga naisi on 50 000 erinevat, igal oma maitse...“

Elemente, millele ehet disainides mõelda, on miljon

„Hästi, liialdasin. Asju, millele mõelda on vähem kui miljon, aga ikkagi väga palju. Kõigepealt muidugi, kas vorm töötab. Kas „kompa on paigas“ üksikul tootel, aga samal ajal – kas kõik üksikud tooted ikkagi moodustavad ka kollektsioonina terviku, on nad kombineeritavad? Kas see ehe, mis paberile sai ja peale seedimist tundub ka kollektsiooni sobivat, kas see ikka on ka kantav? Elatav? Oletav?“ (Muideks, Mairi kannab kõiki uusi tooteid enne lõplikku otsustamist nädalate kaupa enda küljes, et aru saada, mis tunne konkreetse ehtega elada-olla on.)

„Ja siis tulevad tehnilised küsimused. Mina tahtsin ühte kivi, aga meistritel pole sellist hea kvaliteediga pakkuda. Ja tuleb kõik otsused otsast pihta teha. Siis selgub toote hind ja tõsiasi, et suur osa naisi ei ole nõus sellist maksma. Mida teha? Kivi väiksemaks? Hõbeplaat õhemaks? Aga see ju mõjutab disaini... Ja nii võibki juhtuda, et vahetad meistritega ühe ehte kohta rohkem kui 50 kirja. Aga kollektsioonis on keskmiselt 30 ehet, kas kujutate seda infomahtu ette?“

Kollektsiooni loomine on emotsioonide ameerika mägi

„Kõiki neid otsuseid, mida pead kaine mõistusega ja analüütiliselt tegema saadab muidugi tõsine emotsioonide virrvarr. Vahepeal lood nii, et maal ja taeval pole vahet. Keset ööd ka silmad löövad „plaksti!“ lahti ja mõte liigub mõne ehtega edasi kohast, kus protsess vaevalt kaks tundi tagasi pooleli jäi. Tunned ennast nagu tõeline disainer. Selline andekas disainer kohe.

Ja siis, vahepeal viskab disainitöö nii üle, et viskad selle mitmeks nädalaks nurka. Kõik tundub nii nõme, kõik on nii tavaline ja oled veendunud – selliseid ehteid küll keegi ei taha! Siis võtad joonistused uuesti välja ja avastad, et see, mis oli enne lemmik, selle kohta mõtled nüüd „Issand jumal, kes selle käki tegi?!“.“

Sul on tööga oma plaan, aga siis juhtub elu

„Väljakutsed pole ainult loominguga seotud. Loomise protsess vajab aja ja ruumi kadumist, horisontaalide ja vertikaalide haihtumist. Aga siis... Seal on su väikesed armsad kaksikud, kes ei lase sel ruumil kuskile kaduda. Seal on su kodu ja ehitusprojektid, mida ei saa ripakile jätta. Seal on su mees, väga oluline sulle. Sõbrad, ilma nendeta ei saa. Ja nõnda jääbki sulle lõpuks pihku väike törts aega, mille osas pead otsustama – kas selle ajaga nüüd hellitan iseennast või Wildwomani uut ehtekollektsiooni?“

Ehetega tegelemine on aeg iseendale

„Õnneks on mul nii, et ma ei peagi liialt valima, kas võtta aega endale või ehetele, sest ma tunnen, et disainimaailm ongi see minu aeg, mis toidab. No mitte 100%, aga hästi palju.

Käisin just disainilaadal mõnulemas ja pärast oli nii hea olla, et kui koju jõudsin, tundusid kõik asjad palju ilusamad. Enda tehtud ehted ka!“

Uus „Geomeetria“ kollektsioon – elementide mäng

Ja nüüd siis õige pisut sellest, mida Mairi konkreetselt sünnitamas on. See on „Geomeetria“ kollektsioon, elementide mäng. Mairit on geomeetrilised elemendid kaua kummitanud, talle meeldivad puhtad jooned, selged elemendid ja kontrastid. Niiet, nüüd teate, mida on oodata.

Hetkel ta murrab pead selle üle, milliseid kive kasutada. Kas ka siin jätkata selget joont või lasta vahele mängulisi „libastumisi“? Päris täpselt veel ei tea, sest, nagu me juba teame, otsuseid teha ei olegi nii lihtne. Mis teeb aga tuju heaks ja annab kindlust, et oleme õigel teel – oleme teinud mitmeid kollektsiooniteste ja tagasiside on hästi positiivne. Mitmed naised on ennast juba isegi eeltellijaks üles andnud.

Ja kui Sinul, armas lugeja, on ka siit piltidelt ja joonistelt midagi silma jäänud, mida hing ihkaks, anna kohe teada, sest siis on Mairil elu ka lihtsam, saab selgema pildi, mida kandjaid võiks kõnetada.

Mairi vanad lemmikud

Senikaua kui Mairi uute ehetega hullab, vaatame, millised on tema "vanad" lemmikud.
Puhuks, kui Sa ei malda sügiseni oodata ja tahaksid kohe endale midagi ägedat leida.
Need on vaat sellised:

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Ärge lahutage puhkust ja ehteid!

  Ärge lahutage puhkust ja ehteid!

  Olgu Su puhkuseaegseks sihtkohaks mõni meretagune paradiis, metsikuist metsikum mets või mõni kultuurist pulbitsev pealinn, ehteid Sa ei tohi unustada.Mida kuhu kaasa pakkida? Anname mõned maitsekad soovitused.

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda Kas ehte loomine on lihtne? Ei!

  Kas ehte loomine on lihtne? Ei!

  Mairi on pinges. Miks? Sest ta sünnitab. Ei, mitte väikest inimest, vaid uut kollektsiooni. See „ehetega mängimine“ ei ole üldse nii lihtne ja lilleline kui võiks tunduda.

  Kuidas üks uus kollektsioon sünnib? Mis põhjustab peavalu, mis paneb silma särama? Meie disainer Mairi jagab oma mõtteid, tegemisi ja tundeid.

 3. Vanem lugu Küsisime targematelt nõu – milliseid ehteid valida koolide lõpetajatele

  Küsisime targematelt nõu – milliseid ehteid valida koolide lõpetajatele

  Muidugi me oleme veendunud, et iga Wildwomanist ostetud ehe on koolilõpetajale superkink ja super täiendus lõpupeo riietusele, aga uudishimu ei andnud asu, maailm vajas rikastamist ja nõnda küsisime ka usaldusväärsetelt, mida nemad arvavad.

  Küsisime kahelt inimeselt. Moekunstnikult, kelle arvamust pimesi usaldame – Liisi Eesmaalt ja siis ühelt ütlemata ägedalt gümnaasiumilõpetajalt eneselt – Elisabeth Valterilt.

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi