Kalade kristallid – mida tasuks kanda ja mida neile kinkida?

Tihti öeldakse, et Kalad on kõigist tähemärkidest kõige naiselikum. Ja tõesti, paljud nendega seotud märksõnad on ju samad, mida kasutame kõneledes naiselikkusest – intuitiivsus, empaatia, emotsionaalsus, hästi arenenud instinktid. Aga millised kristallid Kaladele sobivad?

Salapärased KALAD... Tihti öeldakse, et see on kõigist tähemärkidest kõige naiselikum. Ja tõesti, paljud Kaladega seotud märksõnad on ju samad, mida kasutame kõneledes naiselikkusest – näiteks intuitiivsus, empaatia, emotsionaalsus, pehmus, hästi arenenud instinktid.

kalade kristallid

Kel on õnn mõnd Kalakest hästi tunda, see ilmselt nõustub, et temaga on äärmiselt mõnus suhelda. Kalad on tavaliselt hea huumoriga ja vestluspartneri suhtes tähelepanelikud, nad elavad Sulle siiralt kaasa ning rõõmustavad ja kurvastavad koos Sinuga. Kalal on eriline omadus teise inimese tundeid tunda ning ilmselt see ongi põhjus, miks Sul mõne Kalaga rääkides on tihti tunne – jah, ta mõistab mind täielikult!

Hästi arenenud empaatiavõime on Kaladele korraga nii õnnistus kui ka needus. Ühelt poolt muudab see Kalad populaarseks sõbra ja vestluskaaslasena, aga teisalt on see Kalade enda jaoks üsna väsitav ning kipub ligi meelitama inimesi, kes Kalade empaatilist natuuri ära hakkavad kasutama. Kalad tunnevad nii enda kui ka teiste tundeid väga intensiivselt, mistõttu võivad sellised olukorrad vahel kaasa tuua skeptilisuse, väsimuse ja inimestes pettumise.

Kui vaatleme ehtekive, kõlavad Kalade tundliku loomuga kõige paremini kokku larimar ja akvamariin. Juba välimuselt sooja lõunamerd meenutavad kivid on sarnased ka selle poolest, et soodustavad inimestevahelist teineteisemõistmist – larimar eelkõige hingelisel ning akvamariin praktilise üksmeele tasandil. Nad mõlemad võiksid vabalt olla Kalade signatuurkiviks!

Vesi on üldse igas mõttes Kalade element. Nende kohta kehtib suurepäraselt väljend "vaga vesi, sügav põhi" – või siis "vaga vesi, suured kalad", nagu meile meeldib öelda! :) Sest see külg, mida Kalad maailmale näitavad, on tavaliselt leebe, malbe ja tagasihoidlik, kuid ta tegelik olemus võib olla sellest hoopis erinev. Kalad on loov ja vahel isegi pöörane tähtkuju ning ootamatult tugev ja kontrolliv, kui asi puudutab enda pere, laste või üldse talle kallite inimeste eest hoolitsemist! Seda külge aga näitab ta vaid kõige lähedasematele.

Vahel öeldakse Kalade kohta isegi, et nad on kahepalgelised, aga see tuleb lihtsalt sellest, et nad hoiavad enda sisemise maailma ja välise elu selgelt lahus. Neil on vaja aega üksi olemiseks ning sel hetkel nad segamist ei talu. Aga samas on nende ellu alati vaja sõpra või kaaslast, kes aitab neil end tunnete keerises tasakaalus hoida. Vahel on teistel raske mõista, mis lainepikkus Kalal hetkel käsil on, ja siit võib tekkida lahkarvamusi.

Üksioleku perioodidel, aga eriti ärakasutajate ja energiarünnakute vastu on Kaladele väga kasulik turmaliin, eriti must turmaliin. See leevendab liigsest emotsionaalsusest tingitud stressi ning mõjub psüühikale kaitsva kilbina. Lasuriit võib samuti kasulikuks osutuda, eriti neile Kaladele, kellesse on mingil põhjusel sugenenud enesekindlusetust. Suhtlemise ja sõpruse kivina on tema erimõjuks eneseusalduse ja julguse suurendamine. Veidi sarnane tegelane on ka kaltsedon, mis jahutab ülekuumenenud tundeid, muudab melanhoolia rõõmuks ja annab elujõudu.

Kui siiski peate valima vaid ühe kristalli, mida Kaladele kinkida või hoopis Kalana iseennast rõõmustada, võiks see olla türkiis. Lihtsalt sellepärast, et enamikul Kaladel ei ole kristalle üldse appi vaja – nad saavad niigi hästi hakkama. :) Türkiis aga on kogu maailmas üks tuntumaid õnnetoovaid ja kaitsvaid kristalle ning see teeb temast imelise sümboolse kingituse!

Kõiki Kaladele mõeldud kristalle ja nendega ehteid võid imetleda siin: Kalade kristallidega ehted.

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Veevalaja kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

  Veevalaja kristallid – mida tasuks neil kanda ja mida neile kinkida?

  Armas Veevalaja... milline Sa siis oled? Väga raske üldistada! Veevalaja märksõnad on omapärane, isemõtlev, revolutsiooniline, isegi mässaja... Iga Veevalaja on ju nii omaette isiksus, et siin ei saa kasutada ühtki stereotüüpi!

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda Kalade kristallid – mida tasuks kanda ja mida neile kinkida?

  Kalade kristallid – mida tasuks kanda ja mida neile kinkida?

  Tihti öeldakse, et Kalad on kõigist tähemärkidest kõige naiselikum. Ja tõesti, paljud nendega seotud märksõnad on ju samad, mida kasutame kõneledes naiselikkusest – intuitiivsus, empaatia, emotsionaalsus, hästi arenenud instinktid. Aga millised kristallid Kaladele sobivad?

 3. Vanem lugu Kuidas sobitada kaelakeed ja kaelust?

  Kuidas sobitada kaelakeed ja kaelust?

  Kaelakee on imeline abiline, millega lisada välimusele värvi ja sära. Saad mõne hetkega muuta riietuse tavalisest pidulikuks, kui lisad kleidile särava kaelaehte – nii võid otse kontorist peomöllu sukelduda ning komplimendid muudkui kukuvad. Aga kuidas õige kaelakee valida? WildWomani ehtespetsialistide abiga panime kirja mõned lihtsad reeglid.

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi