Turvaline e-pood. Kohaletoimetamine 2-3 tööpäeva. Tasuta saatmine, tasuta tagastus 14 päeva jooksul. 2 aastat garantiid!

Head (taas)iseseisvust!

Augustis räägitakse (taas)iseseisvusest õige palju, arusaadavatel põhjustel. Iseseisvus muudab ühe riigi ja rahva jaoks väga palju. Aga meie mõtted läksid iseseisvuse teemadele omasoodu uitama.

Kas iseseisvus muudab palju ainult riigi ja rahva jaoks? Aga indiviidi jaoks? Aga... naise jaoks? Nii põnevat teemat küll vaka all hoida ei tasu. Võtame hoopis ägedate naistega jutuks!

„Kuidas Sinu peas ja hinges kõlavad kokku sõnad „naine“ ja „iseseisvus“?“ pärisime õige mitmelt naiselt, kelle arvamus meid huvitab. Huvitaval kombel saime õige mitu korda kuulda reaktsiooni „Uhh, see on tegelikult päris pähkel küsimus.“. Alustasime pärimist meie oma Marikalt ja Mairilt, kes kokku moodustavad Wildwomani hinge.

Wildwomani asutaja Marika laskus filosoofiasse:


„Kui süüvin sõnapaari „naine“ ja „iseseisvus“ ajalukku, tuleb mul klomp kurku. Miks? Sest need kaks hakkasid ühte lausesse mahtuma alles hiljaaegu ja mõnes maailma nurgas ei saa neid sõnu siiani koos kasutada.

Iseseisvus on vabadus. Ja kõige suurem vabadus on vabadus olla ise. Vabalt tegutseda, vabalt rääkida, mis meelel. Olenemata sellest, kas oled naine, mees või riik. Aga kuidas seda ise olemise vabadust siis saavutada? Arvan, et naise jaoks algab see julgusest oma elu eest ise vastutust võtta. Ise vastutame selles eest, et vaim oleks rõõmus ja ise vastutame ka oma materiaalse heaolu eest. Mitte keegi teine. Aga siia ma lisan, et nagu alati, äärmused on halvad. Ja äärmuslik iseseisvuse-iha on ka halb, sest see viib hoolimatu ükskõiksuseni. Iseseisev ja samal ajal hooliv ja armastav naine on supernaine!“

Foto: Getter Raiend

Wildwomani peamine mootor Mairi võttis loovhingele kohaselt kujundid kasutusele:

„Ahh, kuidas mulle meeldivad trummid! Igasugused trummid! Väikesed ja suured. Djembed ja pulkadega trummid. Ühesõnaga kõik sedasorti tegelased, mille vibratsioon jõuab veel enne sinuni kui heli. Kui ma lasen oma mõtte lahti trummarite peale, keda ma tean - siis klassikaliselt on see üks keskmisest ägedam mees. Sest trumme saavad mängida ainult ägedad inimesed - ja seal pole kahtlustki.

Ja kulmude kerkimise saatel tuleb mulle meelde ka mõni naistrummar. Üldjuhul on nad piltilusad, enesekindlad, julged ning nendest peegeldub tohutu jõud. Jõud olla täpselt selline, nagu nad ise tahavad - ilma, et keegi ütleks, milline traditsiooniline maailm välja peaks nägema. Need on naised, kes loovad ise oma reaalsuse, oma maailma. Jah, vaat selline ongi Iseseisev Naine“

Foto: isiklik kogu

Mõtlesime, et jätkame pärimist veel mõnelt loovhingelt.

Pärisime aru moekunstnik Triin Kärblaselt, rõivabrändi NYMF eestvedajalt:

"Iseseisvus ei ole egoism, eraldus, eraklikkus, põgenemine või tsölibaat. Minu jaoks on see pigem armastav kontakt iseendaga, teades, kes Sa oled ja ka julgedes see olla. Kus iganes ja kellega iganes. Iseseisvus on võime püsida oma rajal keset radade rägastikku ja mitte lasta end välisel mõjutuda, olgu need siis inimesed, keskkonnad, olukorrad, uskumuste süsteemid või kontseptsioonid, mis tihtipeale meid meie endigi teadmata omadesse “mängudesse” tahavad tõmmata.

Minu jaoks on iseseisvus mitte oodata, et keegi teine tuleb ja teeb, vaid võtta vastutus täielikult iseenda kätte ning julgeda ise suurelt unistada ning neid unistusi ka päriselt realiseerida. Iga jumala päev. Suures plaanis on iseseisvus valik, otsus ja seisund, mis loob enamat."

Foto: Penelope Russak

Nii, omad tähtsad naised läbi küsitletud, inspireerivalt disainerilt uuritud, kelle mõtteid veel võiks kuulata? Väga põnev oleks teada, mida räägib naine, kes igapäevaselt toimetab ratsionaalses ärimaailmas.

Küsisime Marikai Karilaiult, BDA Consultingu partnerilt.

(BDA on edukas konsultatsioonifirma, mis halli kardinalina suunab paljude ettevõtete ja isegi riigi arenguprojekte.) Marikai vastas meile nii:

„Iseseisev olemine on enesestmõistetav, vähemalt minu jaoks. Iseseisvus annab mulle vabaduse ja kindlama tunde, et ka keerulisematel hetkedel saan teha just selliseid otsuseid ja valikuid, mis minu ja lähedaste jaoks kõige õigemad tunduvad, ilma kõrvalise surveta.

Iseseisvus on ka teadmine, et ma ei sõltu kellegi teise rahakotist, tujust, kiusust või pahatahtlikkusest. Iseseisvus on ka toredad spontaansed otsused ja võimalused - olgu see siis kasvõi mõne reis, uus kleit, ehe või õhtusöök. Või mõni äge elamus või ootamatu kingitus kõige kallimatele.

Ja ehk on iseseisvuse juures kõige olulisemaks teguriks võimalus võtta omale aega – aega mõelda, aega puhata, sõpradega kokku saada, olla koos perega. Paraku on mul endal selle võimaluse kasutamisega tihti kõige keerulisem. Aga õnneks on, kuhu poole pürgida!“

Foto: Marina Koshova (Ukraina)

Vaat sellised põnevad mõtted põnevatelt naistelt.
Nii erinevad ja samal keerlevad kõik siiski ümber ühe teema – isiklik vastutus.

Kokkuvõtteks ei olegi muud öelda, kui et – naised, head iseseisvust!
Mitte ainult 20. augustil, vaid iga jumala päev!

Veel Wildwomani lugusid

 1. Lugesid just kõige uuemat lugu Head (taas)iseseisvust!

  Head (taas)iseseisvust!

  Augustis räägitakse (taas)iseseisvusest õige palju, arusaadavatel põhjustel. Iseseisvus muudab ühe riigi ja rahva jaoks väga palju. Aga meie mõtted läksid iseseisvuse teemadele omasoodu uitama.

  Kas iseseisvus muudab palju ainult riigi ja rahva jaoks? Aga indiviidi jaoks? Aga... naise jaoks? Nii põnevat teemat küll vaka all hoida ei tasu. Võtame hoopis ägedate naistega jutuks!

 2. Vanem lugu Vääriskivid, mis viskavad teemantitele kinda

  Vääriskivid, mis viskavad teemantitele kinda

  Meil kõigil (või noh, paljudel) on kodus briljantidega ehteid, aga palju vähem on neid, kes oskavad märgata ja hinnata ka teisi vääriskive.

  Kui tahad olla see peen persoon, kelle ehtesahtlis on lisaks briljantidele veel midagi erilist, haruldast või väärtuslikku, siis anname sulle mitu vääriskivi-vihjet, kuhu poole vaadata

  Loe edasi
 3. Vanem lugu Ärge lahutage puhkust ja ehteid!

  Ärge lahutage puhkust ja ehteid!

  Olgu Su puhkuseaegseks sihtkohaks mõni meretagune paradiis, metsikuist metsikum mets või mõni kultuurist pulbitsev pealinn, ehteid Sa ei tohi unustada.Mida kuhu kaasa pakkida? Anname mõned maitsekad soovitused.

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi