7 kristalliga ehet, mis sobivad hästi kingituseks

Kõige lihtsam on kingitust valida siis, kui kingisaaja on puistanud vähemalt mõnegi vihje, mida tal vaja võiks minna. Aga kui vihjeid ei ole, pead ise nuputama. Ilus ehe ei jäta kindlasti külmaks ühtki naist, aga kuidas sellist ehet valida?

Kõige lihtsam on kingitust valida siis, kui kingisaaja on puistanud mõne vihje, mida tal vaja võiks minna. Aga kui vihjeid ei ole, pead ise nuputama. Ilus ehe ei jäta kindlasti külmaks ühtki naist, aga kuidas sellist ehet valida?

Ehtepoes töötatud aastad on näidanud, et teatud kristallid kõnetavad ehtes rohkemat arvu naisi kui ülejäänud. Seitse neist toome siin artiklis Sinuni. Kui valid kingituseks ehte, kus on üks neist kristallidest, siis suure tõenäosusega Sa väga mööda ei pane.

Väga sageli lähtutakse kivi valides tähtkujust, sest omistatakse ju igale tähtkujule enda sünnikive. Seepärast oleme siin iga kivi juures ära märkinud ka tähtkuju, mida sellega seostatakse. Kuid ära sellesse kinni jää, sest kui tunne ütleb midagi muud, tuleb lähtuda tundest. Süda ja mõistus, tead ju küll – esimene ei eksi kunagi. :)

Ehet kinkides saad saata kingisaajale ka salajase sõnumi. Igal kristallil on oma tähendus ja lugu ning kui neid tead, võid valida kingituseks ehte just selle järgi, millist väge soovid kingisaaja ellu suunata. Isegi kui kingisaaja kristallide energiat ei usu, oskab ta kindlasti Sinu ilusat mõtet hinnata.

*

Roosa kvarts

Kõikide naiste lemmik, sest see on lihtsalt nii ilus kristall! Roosa kvarts võib olla lihvitud tahuliseks ja säravaks, aga ta võib ka olla mõnusalt läbikumav ja ümaraks lihvitud. Tal on pehme ja mahe toon, mis sobib imeliselt hästi põhjamaise jaheda iluga, ning ta ei mõju pealetükkivalt isegi üsna suurtes ehetes. 

Kingisaajale toob roosa kvarts armastust, heaolutunnet ja elurõõmu. Öeldakse, et see kivi õpetab kandjat julgemini end väljendama ning avama südant ja hinge armastusele. Roosa kvarts sümboliseerib naiselikku tundlikkust ja õrnust, seda peetakse tingimusteta armastuse õpetajaks. Muide, legendi järgi leevendab roosa kvarts ka keskeakriisi sümptomeid!

Tähtkujudest seostatakse roosat kvartsi kõige sagedamini Sõnni, Kaalude ja Jääraga.

Loe roosa kvartsi kohta lähemalt siit
Vaata roosa kvartsiga ehteid siit

*

Kuukivi

Absoluutne kristallide klassika ning üks maailma armastatumaid ehtekive. Leidub erinevas kvaliteedi- ja hinnaklassis: kõige kallimad kuukivid on valged, peaaegu läbipaistvad ning omavad tugevat sinakat või vikerkaarevärvilist helki. Hõbeehetes tavaliselt neid päris-päris läbipaistvaid kuukivisid ei kohta, sest need on väga kallid. Hõbedasse pannakse valge põhja ning imeilusa sinaka või vikerkaarevärvilise helgiga kive või hoopis mahedaid, ühtlase kreemika tooniga India kuukive.

Kuukivi on targa naise kivi. Ta tugevdab naiselikku intuitsiooni, et pääseksid kergemini ligi omaenda sisemisele tarkusele. Nagu nimigi ütleb, on kivi tugevasti seotud Kuuga ja selle faasidega. Seetõttu arvatakse, et ka naiselik tsüklist tsüklisse voogamine muutub kuukivi mõjul tasakaalukamaks. Kuukivi loob harmooniat nii hormoonidesse kui emotsioonidesse, olles seega võimas naiseliku armastuse turgutaja ning suhete lepitaja.

Tähtkujudest sobib kuukivi kõige enam Vähi, Kaalude, Skorpioni ja Kaksikutega.

Loe kuukivi kohta lähemalt siit
Vaata kuukiviga ehteid siit

*

Labradoriit

Labradoriit on kivi, mida veel väga laialt ei tunta. Ja just seetõttu sobibki ta väga hästi kingituseks, sest sellist ägedust lihtsalt ei oska keegi oodata! Kui labradoriidiga ehe lebab laual, on ta peaaegu märkamatu, sest kivi tundub elutu ja tumehall. Kohe aga, kui selle kätte võtad, ärkab ta ellu ning tema sees läheb lahti värvide mäng, milles on tumedamaid sinakaid ja rohekaid toone, kus vahel helklevad kuldsed ja hõbedased võluväljad. See sisemine tuli ja värvide mäng ei jäta kedagi külmaks.

Kui kuukivi peetakse sümboolselt Kuu valgeks pooleks, siis labradoriit öeldakse olevat Kuu müstiline tume pool, mis on alatasa varjus – nagu on varjus ka paljud naise saladused. Energia poolest peetakse labradoriiti vahel nõidade kiviks ja mitte ilmaasjata, sest selle maagilised omadused aitavad avastada varjatud andeid, tuua esile selgeltnägijavõimeid ning täita soove ja unistusi. Ta on võimsa naise kivi, mis on seotud kõige salapärasega – teised dimensioonid, unistuste jõud, naise hingejõud. Salapärane kivi nii väljast kui ka seest!

Tähtkujudest sobib kõige enam Veevalaja, Vähi, Kaalude ja Lõviga.

Loe labradoriidi kohta lähemalt siit
Vaata labradoriidi ehteid siit

*

Tsitriin

Kuldkollaselt sillerdav tsitriin on selles valikus kõige säravam kivi, sobides seega ennekõike naisele, kes armastabki säravaid ja efektseid ehteid. Nutikas valik on tsitriin ka sel juhul, kui Sa ei tea, kas kingisaaja eelistab kulda või hõbedat, või siis sellisele naisele, kes kannab vaheldumisi kulda ja hõbedat. Kuna tsitriini sära on nii soojalt kollane, sobib hõbedasse pandud tsitriin väga kenasti ka kullast ehetega koos kanda.

Kandjale toob tsitriin igas mõttes küllust – ta aitab elus saavutada maiseid eesmärke (head haridust, head töökohta, kasulikku äri), sest annab jõudu ja soodustab keskendumist. Tsitriinis on nii palju positiivsuse energiat, et leevenevad ka kurvameelsus ning teotahte puudumine. Ta on lootuse, rõõmu ja julguse kivi, justnagu salajane väike päike, mis aitab alati püsida energiline ja elujõuline. Tsitriini võib kinkida inimestele, kes vajavad lohutust või kalduvad depressiivsusele, sest tema vägi turgutab meeleolu ning sisendab lootust ja teotahet.

Kõige paremini sobib tsitriin energeetiliselt Jäära, Kaksikute, Lõvi ja Neitsiga.

Loe tsitriini kohta lähemalt siit
Vaata tsitriiniga ehteid siit

*

Granaat

Kirglikult punane granaat on üks maailma populaarsemaid ehtekive. Teda leidub maailmas üsna laialdaselt ning igasuguses hinna- ja kvaliteediklassis, kuid suured ja puhtad granaadid on tõeline haruldus. Tume-tumepunane värv püüab pilku ning õhkab bravuuri ja luksuslikkust, mistõttu väga tagasihoidlikule naisele ilmselt ei sobi, küll aga lisab ta kindlasti sära kõigile tumedajuukselistele ja veidi tõmmumat sorti daamidele.

Energeetiliselt on granaat on kirge ja seksuaalsust sugereeriv kivi, mis samal ajal turgutab ka üldist elujõudu. Aitab elada rõõmsalt, julgelt ja täiel rinnal. Küllusliku energiaga, taastab keha ja elujõudu ning suurendab vitaalsust. Teda peetakse tõe ja puhtuse kiviks, armastuse ja kaastunde kiviks. Ürgnaiselikkuse sümbol, mis suurendab ustavust ning toetab sügavate paarisuhete arenemist. Muide, sobiv kingitus ka ärinaisele, eriti just ruudukujuliseks lihvituna, sest sellised granaadid toovad kuuldavasti äriõnne!

Tulise ja kirgliku kivina sobib ennekõike samasugustele tulistele tähtkujudele – Jäär, Lõvi, Skorpion, Ambur, aga ka vaoshoitumad Kaljukits ja Neitsi.

Loe granaadi kohta lähemalt siit
Vaata granaadiga ehteid siit

*

Pärl või merekarp

Pärl on nii klassikaline ehe, et sellega võib minna absoluutselt igale üritusele vanatädi juubelist punkpeoni. Esimesel juhul võib valida vaoshoitud täpp-kõrvarõngad ja pärlikee, viimasel juhul aga pöörased barokkpärlid või ägedasse hõberaami kinnitatud pärlikarbikillu. Pärle leidub valgeid, roosasid ja tumedaid, pärlikarpe klassikalisest valkjast kuni Paua merekarbi sini-roheliselt küütleva vikerkaareni… See, kes pärli igavaks peab, ei ole lihtsalt pärlivalikuga kursis!

Puhtuse, naiselikkuse ja veetluse sümbolina on pärl üks kõigi aegade nõutumaid ehtematerjale. Läbi ajaloo on seda peetud eelkõige naiste ehteks. Pärli ja merekarbi paljude sümboolsete tähenduste seas on alati esikohal olnud ilu ning naiselikkus. Nii nagu pärlid elavad ja arenevad lainetavas vees, nii toetavad nad ka maismaal kandja elu kerget voolamist. Nad edendavad enesearmastust ja enese aktsepteerimist täpselt sellisena, nagu sa oled, ning aitavad mõista ja täita südamesoove.

Tähtkuju, kellele pärlite ja merekarbiga ehteid kinkida, on kindlasti Vähk, aga tegelikult sobivad pärl ja merekarp alati ja kõigi naistega.

Loe pärliga kohta lähemalt siit ja merekarbi kohta siit.
Vaata pärliga ehteid siit ja merekarbiga ehteid siit.

*

Roheline ametüst

Enamik rohelisi ametüste, mis ehetesse pannakse, on kunagi olnud lillad, aga nad on kas looduses või inimese abiga värvi muutnud. Maapõues tekkib roheline ametüst tavalise ametüsti kuumenemisel looduslike vulkaaniliste protsesside käigus. Sarnast tooni saab saavutada ka tavalise ametüsti sihilikul kuumutamisel, mis on üsna tavaline ehtekivide töötlemise meetod. Tulemuseks on imeilusa säraga ehtekivi, mille mahe rohekas toon meenutab allikavett. Klaari ja neutraalse värvi tõttu sobib paljudele ning tema eriline sära on teinud temast meie klientide suure lemmiku.

Roheline ametüst öeldakse energialt sarnanema lilla ametüstiga, kuid ta on rohkem suunatud tervendusele. Spirituaalne ja puhta energiaga kristall, mis õpetab märkama edusamme ja liikuma julgelt arengu teel. Kõik rohelise tooniga kivid on seotud südameenergiaga ja nii on ka rohelisel ametüstil vägi ravida murtud südant isegi siis, kui igasugune lootus on kadunud. Eriti tore toetaja on ta perioodil, kui oled armastuse olemasolus kahtlema hakanud.

Tähtkujudest soovitatakse rohelist ametüsti Veevalajale, Kaladele, Skorpionile ja Kaljukitsele.

Loe rohelise ametüsti kohta lähemalt siit
Vaata rohelise ametüstiga ehteid

Veel Wildwomani lugusid

 1. Uuem lugu Kuidas sobitada kaelakeed ja kaelust?

  Kuidas sobitada kaelakeed ja kaelust?

  Kaelakee on imeline abiline, millega lisada välimusele värvi ja sära. Saad mõne hetkega muuta riietuse tavalisest pidulikuks, kui lisad kleidile särava kaelaehte – nii võid otse kontorist peomöllu sukelduda ning komplimendid muudkui kukuvad. Aga kuidas õige kaelakee valida? WildWomani ehtespetsialistide abiga panime kirja mõned lihtsad reeglid.

  Loe edasi
 2. Lugesid just seda 7 kristalliga ehet, mis sobivad hästi kingituseks

  7 kristalliga ehet, mis sobivad hästi kingituseks

  Kõige lihtsam on kingitust valida siis, kui kingisaaja on puistanud vähemalt mõnegi vihje, mida tal vaja võiks minna. Aga kui vihjeid ei ole, pead ise nuputama. Ilus ehe ei jäta kindlasti külmaks ühtki naist, aga kuidas sellist ehet valida?

 3. Vanem lugu Miks hõbeehted tumedaks muutuvad ja kuidas seda vältida?

  Miks hõbeehted tumedaks muutuvad ja kuidas seda vältida?

  Hõbeehted muutuvad tumedaks oksüdeerumise tagajärjel, reageerides erinevate ainetega, millega kokku puutuvad. Puhtas õhus ja vees on hõbe stabiilne, kuid täielikku puhtust on tänapäeval raske tagada. Kui hõbe puutub kokku õhu ja veega, mis sisaldavad vesiniksulfiidi, moodustub just viimase toimel moodustub must hõbesulfiidikiht.

  Loe edasi
Vaata kogu Wildwomani blogi